X

Przebadaj się. Sama!

Przebadaj się. Sama!

STI (ang. sexually transmitted infections) to grupa chorób przenoszonych drogą płciową. Odpowiadają za nie bakterie, wirusy, grzyby oraz pierwotniaki. W ostatnich latach zakażenia wywołane tymi czynnikami zakaźnymi niestety „zyskują na popularności”, a ich nosiciele często są tego nieświadomi. Choroby z grupy STI są uporczywe, ale na szczęście w większości przypadków całkowicie wyleczalne. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia, szybka i dokładna diagnostyka.

Wszystkie wymienione kryteria spełnia badanie metodą biologii molekularnej oznaczające w jednym pakiecie możliwie największą liczbę patogenów przenoszonych drogą płciową (pakiet intymny EUROIMMUN wykrywa w jednym badaniu obecność aż 11 patogenów). Testy są wykonywane z użyciem wymazów z miejsc potencjalnie zakażonych, czyli z miejsc intymnych. O ile pobranie materiału nie powinno stwarzać problemów panom, o tyle kobiety zapewne zastanawiają się, czy w ich przypadku nie będzie konieczna wizyta u lekarza. Doświadczenie pokazuje, że często jest to przyczyna odkładania, czy nawet rezygnacji z wykonania badania. Dlaczego? Ponieważ wizyta u specjalisty wiąże się z koniecznością rozmowy na wstydliwy temat, skrępowaniem i niejednokrotnie z dodatkowymi kosztami.

Laboratorium genetyczne Euroimmun DNA wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentek i oferuje badanie w kierunku infekcji intymnych z samodzielnie pobranej próbki. Umożliwia to specjalna szczoteczka Evalyn®Brush.

  • → Każda kobieta w prosty, szybki i bezbolesny sposób może sama, w zaciszu domowym pobrać materiał z pochwy do badania w kierunku infekcji intymnych.
  • → Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i skuteczna.
  • → Badanie panelem intymnym z samopobrania to możliwość szerokiego skriningu bez konieczności wizyty u lekarza lub położnej.
  • → Specjalnie zaprojektowana szczoteczka Evalyn®Brush umożliwia uzyskanie wiarygodnego wyniku badania w kierunku STI.

Weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o swoje zdrowie! Przebadaj się. Sama!

Badanie można zamówić tu razem ze specjalną szczoteczką.

Klikając ten link, przekonasz się, jak proste może być samopobranie.

Wynik badania otrzymasz online.

Literatura:

www.zakazeniaintymne.pl

https://www.roversmedicaldevices.com/cell-sampling-devices/evalyn-brush/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4409059/#!po=19.2308

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3545397/?report=reader