X

Diagnostyka HPV jeszcze nigdy nie była tak prosta

Wszechobecny wirus HPV

Infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV, z ang. human papilloma virus) przytrafia się niemal każdej aktywnej seksualnie osobie. Z reguły układ odpornościowy potrafi ją samodzielnie zwalczyć i nie dopuścić do rozwoju procesu nowotworowego. Jednak nawet krótkotrwałe zakażenie HPV może powodować okresowe zmiany w komórkach szyjki macicy. Długo utrzymująca się infekcja to najlepsza droga do rozwinięcia stanów przednowotworowych, a następnie raka szyjki macicy.

UWAGA!

W Polsce około 40% nowo wykrytych przypadków raka szyjki macicy jest w tak zaawansowanym stadium, że szanse na ich wyleczenie są niemal zerowe. Sytuacja wyglądałaby prawdopodobnie inaczej, gdyby kobiety chętniej korzystały z dostępnych programów profilaktycznych. Niestety z różnych powodów (m.in. utrudniony dostęp do lekarza, brak świadomości, uczucie wstydu) tego nie robią.

Miej zdrowie pod kontrolą i badaj się sama

Laboratorium Euroimmun DNA oferuje pacjentkom możliwość wykrycia wirusa brodawczaka ludzkiego w czułym teście Genotypowanie HPV. Jest to badanie genetyczne wykrywające i identyfikujące 30 chorobotwórczych wariantów wirusa, w tym aż 18 typów wirusa o wysokim potencjale do nowotworzenia. Test ten stanowi doskonałe narzędzie do profilaktyki raka szyjki macicy. Nowością jest brak konieczności wizyty w gabinecie ginekologa lub położnej celem pobrania próbki do badania.

Teraz badanie DNA HPV można wykonać na samodzielnie pobranym przez pacjentkę materiale. Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanej do tego celu szczoteczce Evalyn®Brush.

  • • Z Evalyn®Brush każda kobieta w łatwy, szybki i bezbolesny sposób możne samodzielnie pobrać sobie wymaz z pochwy do diagnostyki genetycznej HPV. Dzięki takiemu rozwiązaniu wizyta w gabinecie ginekologicznym nie jest już koniecznością. Pacjentka może wykonać pobranie w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.
  • Wiele kobiet nie uczestniczy regularnie w kontrolnych badaniach profilaktycznych, np. z powodu wstydu, zażenowania, strachu, poczucia dyskomfortu, ze względów kulturowych czy przez brak czasu. Szczoteczki Evalyn®Brush to odpowiedź na wszystkie wymówki! Dzięki niej możliwe jest samodzielne pobranie wymazu w zaciszu domowym.
  • •  Używanie Evalyn®Brush jest proste, bezpieczne i skuteczne. Przemyślana konstrukcja szczoteczki i łatwość jej obsługi są gwarancją poprawności pobrania wymazu i uzyskania ważnych próbek u kobiet we wszystkich grupach wiekowych.

Obejrzyj film i przekonaj się, jakie to proste
Zobacz instrukcję pobrania
Zrób test DNA HPV

Literatura:

http://onkologia.org.pl/cytologia/

https://www.roversmedicaldevices.com/cell-sampling-devices/evalyn-brush/